Budownictwo i architektura

Lokalizacja wycieków

Czasami wyciek wody nie objawia się przez długi czas i można go wykryć jedynie za pomocą znaków pośrednich, na przykład spadku ciśnienia w kotle grzewczym lub niskiej wilgotności w piwnicy, na styku sufitu i ściany. Mogłoby się wydawać, że nie ma się czym martwić, ale dzieje się tak do momentu, gdy wyciek objawi się z pełną siłą. Nieszczelności w rurach podziemnych są niebezpieczne ze względu na erozję gruntu i osiadanie fundamentów, nie mówiąc już o niewłaściwym zużyciu wody.

Znalezienie ukrytego wycieku to skomplikowany proces pracy i nawet doświadczony inżynier nie będzie w stanie określić lokalizacji i/lub źródła wycieku bez specjalnego sprzętu. Nasze obecne usługi to dokładne i ekonomiczne wykrywanie wycieków wody oraz diagnostyka stanu sieci wodociągowych i ciepłowniczych. W przypadku awarii magistrali ciepłowniczej lub pęknięcia rury wodociągowej będziemy w stanie dokładnie określić usterkę i wskazać jej lokalizację na powierzchni ziemi.

Lokalizacja wycieku – https://przeciek24.com pozwala na ustalenie miejsca przerwy w komunikacji wodociągowej w obiektach podziemnych i budowlanych bez konieczności wykonywania robót ziemnych czy burzenia ścian i stropów. Dzięki temu można szybko przystąpić do naprawy i przeprowadzić ją przy minimalnym nakładzie czasu i pieniędzy.

Specjalne narzędzia diagnostyczne pozwalają wykryć pęknięcie rury o dowolnej średnicy – od ciepłej podłogi lub systemu ogrzewania domu wiejskiego po rury o dużej średnicy przedsiębiorstwa przemysłowego.

Wycieki objawiają się na różne sposoby: od małej mokrej plamy po silny strumień deszczu. W wyniku zawilgocenia ścian i sufitu poziom wilgoci w pomieszczeniu gwałtownie wzrasta, wykończenie pogarsza się, a meble są wywiewane. Przy silnym prądzie odkształcają się ściany utrzymujące elementy budynku, zawala się dach, dochodzi do zwarć w sieci elektrycznej i pożaru.

Ignorowanie tego problemu doprowadzi do nowych problemów:

  • przenikanie wody do głębokich warstw;
  • powodzie, osiadania, erozja fundamentów i asfaltu;
  • pojawienie się trwałych ognisk pleśni;
  • ostateczne zniszczenie materiałów;
  • awaria elementów konstrukcyjnych;
  • częściowe lub całkowite zaćmienie budynku.

Znalezienie wycieków wody w ukrytych rurach wymaga szczególnie starannego zbadania. W tej sytuacji ważna jest punktualność. Wczesne wykrycie uszkodzonych elementów spowoduje obniżenie ciśnienia w instalacji wodociągowej, uszkodzenie rur, zwiększenie liczby wypadków i kosztownych napraw.

Specjaliści wiedzą, jak szukać wycieków wód gruntowych i eliminować skutki. Szybko znajdą wyciek:

  • na betonowych ścianach i drewnianych podłogach budynków;
  • w konstrukcjach między kondygnacjami iw gruncie;
  • na kaloryferach, matach (ciepła podłoga);
  • w domach prywatnych i w pracy.

Specjaliści szukają wycieków wody za pomocą kamery termowizyjnej i aktywnie wykorzystują inny sprzęt do szczegółowej diagnostyki. Do Twojej dyspozycji są dodatkowe narzędzia do dokładnego usunięcia warstwy betonu lub cegły. Bogate doświadczenie pozwala szybko i dokładnie wykryć poważne źródła i małe źródła.