Dom i ogród

Lokalizacja wycieków wody – wszystko co musisz wiedzieć

Najlepszym sposobem określenia, czy masz przeciek w systemie hydraulicznym, jest najpierw sprawdzenie wodomierza. Naprawa wycieków nie tylko obniży Twój rachunek za wodę, ale również pomoże zachować nasze ograniczone, cenne zasoby wodne dla przyszłych pokoleń.

Jak sprawdzić, czy nastąpił wyciek?

Jeśli podejrzewasz wyciek, monitorowanie wodomierza w Twoim domu da Ci ostateczną odpowiedź. Licznik jest często umieszczony pod pokrywą typu włazowego w pobliżu ulicy lub (w obszarach, gdzie temperatury nie spadają poniżej zera) z boku lub z tyłu domu, w pobliżu miejsca, gdzie linia zaopatrzenia w wodę wchodzi do domu. Wykonaj następujące kroki, aby monitorować licznik. Zakręć wszystkie krany wodne w domu i upewnij się, że pralka i zmywarka nie są uruchomione. Sprawdź wodomierz i zanotuj liczby, które widzisz. Wróć za godzinę i sprawdź ponownie. Jeśli numery się zmieniły, gdzieś jest wyciek. Aby ustalić, czy lokalizacja wycieków wody jest w domu czy na zewnątrz (tylko w przypadku domów z licznikami umieszczonymi przy ulicy), należy wyłączyć zawór odcinający na głównej rurze doprowadzającej wodę do domu. Znajduje się on albo w piwnicy, albo w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie rura wodna wchodzi do domu. Sprawdź wodomierz, zapisz numery i odczekaj kolejną godzinę. Po ponownym sprawdzeniu, jeśli liczby się nie zmieniły, wyciek wody jest wewnątrz domu. Jeśli numery się zmieniły, wyciek jest w zakopanej linii wodnej, która biegnie do domu.

Lokalizacja wycieków i naprawa

Kapanie, kapanie. Co to za hałas z twojego kranu? Nieszczelne krany mogą być spowodowane różnymi przyczynami, ale zużycie i gromadzenie się zanieczyszczeń są najczęstsze. Aby naprawić cieknący kran, wyłącz dopływ wody. Kiedy będziesz gotowy, otwórz kran i sprawdź spryskiwacz. Gdy zauważysz jakieś zanieczyszczenia, możesz je łatwo wyczyścić za pomocą kawałka szmatki. Ale kiedy zauważysz, że jest już uszkodzenie kranu, może to być czas na wymianę. Wyciekająca plastikowa rura wodna: Jak naprawić? Aby naprawić przeciekającą rurę wodną, sprawdź, skąd pochodzi wyciek. Wyłącz źródło wody, a następnie wymień uszkodzoną rurę. Jeśli szukasz szybkiej naprawy, użyj taśmy i epoksydów. Wyciek z plastikowego złącza rury wodnej: Jak to naprawić? Tak samo jak w przypadku naprawy rury wodnej, można naprawić nieszczelny plastikowy przegub rurowy, sprawdzając źródło wycieku, a następnie wyłączając dopływ wody. Następnie przystąpić do wymiany uszkodzonej rury, jeśli czujesz się wystarczająco kompetentny. Do tymczasowej naprawy użyj taśmy naprawczej z silikonu/gumy lub epoksydu naprawczego. Nieszczelna głowica prysznicowa: Jak naprawić? W przypadku wycieków z głowicy prysznicowej, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest odcięcie dopływu wody i zdjęcie nasadki uchwytu, uchwytu i płyty czołowej. Jeśli naprawiasz nieszczelny prysznic z jednym uchwytem, zdejmij klips blokujący i wkład. Wymień wkład i inne niezbędne części, a następnie przystąp do testowania, włączając dopływ wody, otwierając kran i pozwalając wodzie płynąć. Jeśli nadal widzisz wyciek, czas wezwać pomoc profesjonalnego hydraulika.