Dom i ogród

Naprawa pękniętej kanalizacji

Unoszący się w mieszkaniu nieprzyjemny zapach, jest pierwszą oznaką problemu z kanalizacją. Smród to nie jedyny problem, który wstąpi przy tego typu awarii. Podczas uszkodzenia urządzeń sanitarnych dochodzi również do zalania pomieszczeń użytkowych, a to w połączeniu z chemikaliami, które znajdują się w cieczy, doprowadzi do wielu nieprzyjemnych konsekwencji. Problem z cieknącą kanalizacją może być niezauważalny, mimo to w mieszkaniu może pojawić się pleśń, która momentalnie rozprzestrzeni się po wszystkich pomieszczeniach. Dodatkowo tego typu awaria może skutkować licznymi chorobami organizmu oraz nieuniknionym remontem mieszkania. Dlatego, jeśli zauważymy niepokojące sygnały np. pleśń na ścinach, groby lub nieprzyjemną woń, należy jak najszybciej powiadomić firmę, która zajmie się, profesjonalną inspekcją kanalizacji.

Nowoczesne metody, pozwalają na bardzo szybkie, bezinwazyjne, a przede wszystkim skuteczne naprawienie pękniętej kanalizacji. Tego typu technologia to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla mieszkań znajdujących się w bloku, ale również dla domów jednorodzinnych, metoda nie wymaga mozolnego rozkopywania ziemi czy szukania źródła uszkodzenia po omacku. Brak inwazyjnych rozwiązań to nie jedyna zaleta systemu. Firma specjalizuje się w naprawie każdego rodzaju rur o średnicach od DN 50 mm do DN400 mm, ich długość może sięgać nawet 100 metrów.

Dodatkowymi atutami są w tym przypadku:

  • Bardzo szybki czas naprawy uszkodzenia, od momentu rozłożenia sprzętu, przez zlokalizowanie przecieku oraz jego izolację to maksymalnie jeden dzień roboczy.
  • Brak jakichkolwiek zanieczyszczeń poremontowych, które towarzyszą standardowej naprawie.
  • Konkurencyjna, względem tradycyjnej naprawy cena.

Jak przebiega tego typu operacja? Pierwszej kolejności fachowcy oczyszczą rurę pod ciśnieniem, następnym krokiem będzie jej osuszenie. Następny etap to wpuszczenie specjalnej sondy, która pomoże ocenić fachowcom, z czym mają do czynienia. Jakie uszkodzenia rur rozpoznaje tego typu system?

  • Punktowe pęknięcia rury, jej głębsze i dłuższe zarysowania, przebicia.
  • Rozszczelnienia, rozłączenie się rur, uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez nacisk lub system korzeniowy.
  • Braki w systemie kanalizacyjnym oraz te spowodowane przez krety.

Wszelkie wymienione powyżej problemy nie będą stanowić dla fachowców żadnych problemów, tym bardziej, iż firma stawia na innowacyjne meteody rozwiązywania wszelkich problemów kanalizacyjnych. Jako jedyni z nielicznych w Polsce korzystają z pięciu systemów napraw urządzeń stanitarnych.