Marketing i reklama

Niska cena kalendarza trójdzielnego to często zaproszenie do problemów

Klienci mają podzielone zdania co do wyglądu, funkcjonalności i ceny kalendarzy, które zamawiają co roku. Ci nowi przeważnie decydują się na tanie kalendarze trójdzielne, ponieważ nie chcą przeznaczać na ten cel większej sumy pieniędzy. Takie postępowanie generuje pewne konsekwencje, nie zawsze pozytywne. Jedynym plusem jest w tym przypadku faktycznie niższa cena tego produktu reklamowego.

Dlaczego klienci wybierają tanie kalendarze od producenta?

Istnieje wiele powodów, dla których klienci wybierają tanie kalendarze. Kalendarze trójdzielne producent możesz liczyć na pomoc. Przede wszystkim uważają, że skoro mają zostać wykorzystane do działań marketingowych, to bez sensu jest wkładać w to duże pieniądze. Tym bardziej, skoro przedmioty te trafią do rąk przypadkowych osób, bardziej i mniej zasłużonych klientów. Wówczas szukają producenta, który wykona im te kalendarze jak najniższym kosztem. Niektórzy by zaoszczędzić, zamawiają kalendarze reklamowe u producenta już w wakacje, bo wtedy producenci nie mają tak dużo pracy i wielu klientów, więc często wprowadzają jakieś promocje i korzystne rabaty. To jest akurat całkiem dobry pomysł, ale jeśli chodzi o szukanie na siłę najtańszych rozwiązań, trzeba naprawdę poważnie zastanowić się, czy faktycznie warto.

Czym wyróżniają się tanie kalendarze trójdzielne?

Niskie ceny kalendarzy trójdzielnych świadczą o wielu sprawach. Kalendarze te mogą być wykonane z materiałów słabej jakości. Przez to papier może żółknąć albo już od samego początku będzie miał pewne defekty. To zepsuje cały efekt i zarazem spowoduje, że im dalej będzie upływał czas, tym gorzej będzie wyglądał kalendarz. Druga sprawa to słaba jakość wykonania. Na przykład na główce kalendarza trójdzielnego pojawia się słabej jakości nadruk, wykonany przy użyciu najtańszej techniki. Nadruk ten nie jest trwały i nie prezentuje się najlepiej. Dlatego trzeba koniecznie zastanowić się nad tym, czy wybór go faktycznie ma sens. Tańszy kalendarz trójdzielny wiąże się zarazem z pewnymi ograniczeniami. Jeśli kupujący może przeznaczyć na ten cel większą sumę, ma automatycznie możliwość wyboru ciekawych, modnych dodatków do kalendarza. Są to elementy personalizujące ten przedmiot i wyróżniające go na tle konkurencyjnych kalendarzy. Tanie opcje tego nie mają. Są proste, bardzo klasyczne. Nawet sam projekt szaty graficznej, która ma być zamieszczona na główce, nie jest zbyt wyszukany. Cechuje się ogromną prostotą, zresztą jak cały kalendarz, który nie kosztował dużo.

Wyższe ceny kalendarzy trójdzielnych w zamian za wyższą jakość

Niektórzy przedsiębiorcy ponoszą wyższe koszty z tytułu produkcji kalendarzy trójdzielnych na zamówienie. Jednak wyższa cena jest rekompensowana wyższą jakością wykonania i użytych materiałów. Producent kalendarzy dla firm po wyższej cenie oferuje wysokiej jakości organizery ścienne, które już na pierwszy rzut oka robią ogromne wrażenie. Ten blask, atrakcyjność wizualna, solidne wykonanie, jakość materiałów, daje się zauważyć już po pierwszym spojrzeniu w kierunku jednego z nich. A jeśli kalendarz robi wrażenie na zamawiającym, zrobi też na klientach. Firma, która posługuje się materiałami reklamowymi wysokiej jakości, jest postrzegana jako profesjonalista. Także wyższe ceny kalendarzy nie wynikają z tego, że producent tak sobie zażyczył i teraz chce jeszcze więcej zarabiać na klientach, ale po prostu z faktu, iż oferuje im produkty lepszej jakości, ciekawsze, modniejsze. Kalendarze trójdzielne z wyższej półki cenowej są automatycznie bardziej dostosowane do wizerunku firmy, ponieważ zawierają elementy, które kojarzą się z daną firmą. W efekcie tego skutecznie ją reklamują. I takie powinny być wszystkie kalendarze rozdawane klientom. Z tym że nie wszyscy zamawiający mają chęć inwestować w to większe pieniądze.

Kalendarze trójdzielne niezbędne w firmie…

Podsumowując, tanie kalendarze trójdzielne mogą świadczyć o słabym wykonaniu i gorszych materiałach. Są bardziej klasyczne, niezbyt wyszukane, niezbyt atrakcyjne. Droższe kalendarze są z kolei ciekawsze, solidne, trwałe, eleganckie. Mają to coś w sobie, czym przyciągają uwagę klientów i powodują, że mają oni pozytywne zdanie o firmie. A tak wykonane kalendarze chętnie wieszają nie tylko w swoich domach, ale i w gabinetach.