Inne

Automatyczna owijarka do palet – w jaki sposób ułatwia pracę?

Automatyczna owijarka do palet to maszyna przeznaczona do automatycznego pakowania ładunków na paletach. Zadaniem tych maszyn jest ochrona i stabilizacja towaru na paletach, który będzie wysyłany lub magazynowany. Ochrona i stabilizacja ładunków na paletach jest zapewniona przez folię stretch, która zabezpiecza towary na paletach. W kolejnym rozdziale przeanalizujemy makro typy owijarek: automatyczne i półautomatyczne (lub ręczne).

Automatyczna owijarka do palet kontra Półautomatyczna owijarka do palet (lub ręczna)

Aby dokładniej wyjaśnić różnicę między 2 typami owijarek do palet, zacznijmy od porównania: automatycznych owijarek do palet i ręcznych owijarek do palet. Pierwszym punktem, który chcemy rozważyć jest to, że zakup automatycznej owijarki do palet przyniesie Ci korzyści i drastycznie zwiększy produktywność Twojej organizacji.

Niższe koszty pracy, w połączeniu z mniejszą ilością odpadów foliowych i lepszym bezpieczeństwem to główne powody, dla których warto rozważyć automatyczną owijarkę do palet zamiast ręcznej lub półautomatycznej. Wiele firm, które posiadają ręczną owijarkę do palet nie wie, że nastąpił postęp w ich systemach bezpieczeństwa, które mogą uczynić je bardziej niezawodnymi, co jest pierwszym powodem, dla którego powinni uaktualnić swoje maszyny i kupić automatyczną owijarkę do palet.

Niektóre ręczne owijarki do palet mają odsłonięte przewody lub silniki, które mogą kogoś zranić. Z drugiej strony większość nowoczesnych owijarek stretch do palet jest bardzo bezpieczna. Kolejną zaletą posiadania automatycznej owijarki do palet jest funkcja wstępnego rozciągania, której brakuje w klasycznej ręcznej owijarce do palet.

Pozwala ona na wstępne rozciągnięcie folii do owijania, co pozwala na użycie mniejszej ilości folii; jeśli ręcznie owijamy rolką folii 100 palet, to przy użyciu automatycznej owijarki do palet możliwe będzie owijanie od 200 do 300 palet. Taka oszczędność pieniędzy może pozwolić na przeznaczenie środków finansowych na inne projekty firmy.

Ponadto każda firma może wykorzystać automatyczną owijarkę do zmniejszenia kosztów pracy: ręczna owijarka do palet w rzeczywistości wymaga wielu operatorów, aby była w pełni sprawna. Kupując automatyczną owijarkę do rozciągania palet, masz okazję zaoszczędzić na kosztach pracy, ponieważ automatyzacja odbędzie się niezależnie, pozwalając operatorom na przydzielenie ich do działań, które wymagają bardziej krytycznego myślenia.

Automatyczna maszyna do owijania palet dla ochrony ładunków

Automatyczna maszyna do owijania palet pomaga pakować paczki, pudełka i pojemniki, które muszą być przechowywane, a następnie transportowane do miejsca przeznaczenia. Opakowanie Twoich produktów automatycznie owiniętych folią stretch będzie miało następujące cechy:

  • Chronione przed uszkodzeniem, kurzem i wilgocią: użycie automatycznej owijarki do palet zapewni Twoim towarom ochronę przed uszkodzeniem przez brud, kurz i wilgoć.
  • Bezpieczniej: automatyczna owijarka do palet sprawi, że operator pozostanie na wózku widłowym, co jest środkiem bezpieczeństwa. W rzeczywistości, według niektórych badań, wydaje się, że 20% wszystkich wypadków dotyczy osób chodzących po podłodze magazynu.
  • Brak zużycia: ręczne owijanie palet powoduje urazy związane ze zużyciem, natomiast automatyczne owijanie palet pozwala chronić pracowników.
  • Uzyskać bardziej wydajne owijanie produktu: ręczna owijarka palet nie pozwala zagwarantować jednolitości opakowania. W rzeczywistości zwykle występują różnice w rozciągnięciu i wydajności opakowania, takie jak uzyskanie przybliżonego opakowania.
  • Oszczędność czasu: dzięki automatycznej owijarce do palet pakowanie zostanie przeprowadzone ze znaczną oszczędnością czasu, ponieważ można liczyć na szybką i niezawodną maszynę, która jest w stanie drastycznie przyspieszyć proces pakowania;