Marketing i reklama

Kalendarze reklamowe idealną wizytówką każdej firmy

Reklama dźwignią handlu – to stwierdzenie jest znane nie od dziś. Jeśli chcesz wyróżnić swoją firmę na tle konkurencji i dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych klientów, musisz zainwestować w skuteczną reklamę. Świetnym pomysłem na promowanie swojej marki są między innymi kalendarze reklamowe z logo Twojej firmy.

Kalendarze firmowe – dlaczego warto je mieć?

Posiadanie własnego firmowego kalendarza oraz innych firmowych gadżetów to w dzisiejszych czasach przepustka do budowania pozytywnego wizerunku firmy oraz zwiększenia rozpoznawalności marki. Dzięki umieszczeniu dobrze skonstruowanej grafiki z logo firmy na kalendarzu, stanie się on reklamą przez 365 dni w roku. Ponadto produkcja kalendarzy papierowych jest tania, dlatego niewielkim kosztem możemy stworzyć doskonałe narzędzie marketingowe, które będzie wizytówką naszej firmy przez cały rok. Kalendarz reklamowy dla firm to doskonały pomysł na upominek dla pracowników, świąteczny prezent dla kontrahentów czy podarunek dla klientów. Kalendarz to praktyczny i użytkowy prezent, który jednocześnie będzie taktowną i niezawodną reklamą.

Jaki kalendarz reklamowy wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kalendarzy dla firm. Najpopularniejsze z nich to:

– kalendarz trójdzielny ścienny,

– kalendarz książkowy,

– kalendarz biurkowy stojący,

– kalendarz plakatowy.

Najczęściej wybieranym kalendarzem dla firm są tradycyjne kalendarze trójdzielne – zobacz https://www.aldokalendarze.pl/kalendarze-trojdzielne, które posiadają trzy oddzielne kalendaria, na które oprócz aktualnego miesiąca składa się również miesiąc poprzedni i kolejny. Dzięki temu łatwiej jest planować, organizować i zarządzać czasem. Na górze kalendarza znajduje się miejsce na logo firmy oraz grafikę reklamową, która dzięki swojej lokalizacji przykuwa uwagę odbiorcy. Kalendarze trójdzielne dla firm są ponadczasowe, użytkowe, estetyczne, przejrzyste oraz posiadają prostą formę, dlatego są tak chętnie wybierane. Jednak aby Twój kalendarz spotkał się z pozytywnym odbiorem, musi być dobrze wykonany oraz posiadać dobrze zaprojektowany przekaz reklamowy.

Producent kalendarzy dla firm – na co zwrócić uwagę?

Wybierając producenta kalendarzy dla firm przede wszystkim powinieneś zapoznać się z jego dotychczasowymi realizacjami. Dzięki temu na wstępie przekonasz się, czy dany producent realizuje produkty, które sprostają Twoim oczekiwaniom. Bardzo ważna jest także estetyka, dlatego zwróć uwagę, z jakich materiałów dany kalendarz zostanie wykonany oraz jakie posiada parametry. Istotna jest również kwestia samego projektu, to znaczy czy producent wykonuje na przykład kalendarze trójdzielne na zamówienie z gotowego szablonu czy możliwy jest indywidualny projekt. Przed ostatecznym wyborem należy też zwrócić uwagę na opinie innych klientów o danym producencie. Jeśli jednak nie jesteś do końca przekonany co do wyboru odpowiedniej firmy, zamów kalendarze na próbę. Dzięki temu przekonasz się na pewno, czy wspomniany wcześniej kalendarz trójdzielny na zamówienie okazał się strzałem w dziesiątkę, czy musisz szukać dalej.

Podsumowując, największe zalety posiadania kalendarza reklamowego z logo firmy to:

– doskonała wizytówka firmy,

– budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa,

– zwiększenie rozpoznawalności marki,

– skuteczne narzędzie marketingowe,

– wzmacnianie dobrych relacji z pracownikami i kontrahentami,

– niezawodna reklama 365 dni w roku,

– zwiększenie liczby potencjalnych klientów,

– idealna forma prezentu jako firmowy gadżet,

– niewielki wydatek,

– połączenie reklamy z wymiarem praktycznym.

Dlatego nie zwlekaj dłużej i zamów swój firmowy kalendarz już dziś!